« Svibanj 2024 »

Music talents of Šenkovec

Ove smo godine obilježili 10. godišnjicu održavanja priredbe Music Talents of Šenkovec. Sada već sa sigurnošću možemo reći da je ovo božićno druženje uveseljavalo mnoge  generacije naših učenika.

Učenici s nestrpljenjem očekuju zadnji dan nastave u prvom polugodištu. Školom vlada pretpraznički ugođaj, a za učenike viših razreda održava se natjecanje u pjevanju. U pripremi i realizaciji natjecanja angažirani su učenici i djelatnici škole te se svi zajednički trude da božićno druženje provedemo u duhu zajedništva, mira i veselja.

Pozovemo i neku poznatu osobu s estrade pa se možemo pohvaliti da su u našem  malom Šenkovcu gostovali Drago Mlinarec, Katarina Rautek, Davor Gobac, Antonija Šola, Tihomir Kožina i Antonio Maričević.

Posebno nam je drago kada navrate naši bivši učenici, što govori o popularnosti ovog projekta.

Ove godine gosti su nam bili učenici iz Slovenije, iz OŠ „Globoko“, naše škole partnera. Oduševio nas je njihov školski bend koji vodi učiteljica glazbene kulture, Jožica Zupančić, a isto tako i pobjednice glazbenog festivala Vanesa Kure i Tjaša Cizl.

Uz obilježavanje 10-e obljetnice Music Talentsa učitelji naše škole pripremili su iznenađenje za učenike te su, uz vodstvo učitelja Gordana Tomića, otpjevali pjesmu Božić dolazi. Učitelj Slavko Bratić dao je poseban doprinos zajedničkom druženju otpjevavši pjesmu Tonija Cetinskog.

Na natjecanju su nastupali sljedeći izvođači: Borna Ayrton Hudaček, Jelena Glogović, Matteo Bilić, Lana Potkonjak, Lucija Pasarić, Martin Rogale, Nikolina Kralj, Zorica Buzuk, učenice 6. b razreda – Iva, Iva, Ivana, Stefany, Petra i Diana, Kristijan Čagalj Prokurica te Mariela Moira Milčić.

Prvo mjesto osvojila je Zorica Buzuk koja je besprijekorno izvela pjesmu Dvije zvjezdice pjevačice Tajči.

Borna Ayrton Hudaček, Martin Rogale i Kristijan Čagalj Prokurica oduševili su Fridom grupe Psihomodo Pop te zauzeli zasluženo 2. mjesto.

Pravo otkriće bila je Lucija Pasasrić koja je s pjesmom Torn zauzela 3. mjesto.

Sigurni smo da je za Luciju ovo tek početak i da će njezine glazbene kvalitete tek doći do izražaja.

U scenskom nastupu oduševio je Martin Rogale s društvom. Martin je na gitari odsvirao Gangnam Style uz plesnu pratnju Mattea Bilića, Kristijana Čaglja Prokurice, Kristijana Goluba, kojima su se priključili i ostali izvođači.

Bio je to pravi scenski doživljaj te je nagrada za scenski nastup došla u prave ruke.

Kristijan Golub i Valentina Baća vrlo su profesionalno vodili program, a nikako ne smijemo zaboraviti učenika Darija Komara, koji je, uz domara Krunu Habijanca, rukovodio tehničkom stranom projekta, te naše informatičare koji su izradili diplome za izvođače.

Komisija  u kojoj su predstavnici učenika i učitelji, pravedno je odradila svoj posao. Uz naše drage goste iz Slovenije, učenike te djelatnike škole, taj smo dan zaista bili jedna velika složna obitelj.

Vesna Javor, soc. pedagog

objavio: Božica Krulić   datum: 8. 1. 2013.