« Svibanj 2024 »

NOVIGRADSKO PROLJEĆE 2016

I ove godine naša je škola imala svoje predstavnike u Školi stvaralaštva „Novigradsko proljeće“, smotri stvaralaštva darovitih učenika koji se bave stvaralaštvom u jezično-umjetničkom području  i učitelja koji su se istaknuli radom u jezično-umjetničkom području.

U ovogodišnjoj školi stvaralaštva sudjelovale su Patricija Lukić, učenica 8. b razreda i Gordana Štefančić, defektologinja u POOG-u. Sudjelovale su u scenskoj i keramičarskoj radionici i mnogo   toga naučile, ali i lijepo se družile i zabavljale sa ostalim sudionicima iz cijele Hrvatske.

Novigradsko proljeće održano je od 16. Do 23. travnja u OŠ –Scoula elementare „Rivarela“, Novigrad Cittanova, a u organizaciji Ministarstva znanosti i sporta i Agencije za odgoj i obrazovanje. Rad se provodio u svakodnevnim radionicama koje su se održavale u prijepodnevnim i poslijepodnevnim satima, kao i svakodnevnim večernjim događanjima u kojima su učenici prezentirali svoj rad i napredak. Stvaralački rad učenika i učitelja provodio se kroz čak 18 različitih radionica (literarna radionica, izrada slikovnice, scenska radionica, filmska radionica, radionica novine na internetu, radijska radionica, video dokumentarna radionica, skladateljska radionica, radionica scenske glazbe, radionica pjevanja, plesna radionica, radionica grafičkog dizajna, keramičarska radionica, kostimografska radionica, radionica slikarstva, slikarsko-scenografska radionica, lutkarska radionica, fotoradionica), koje su vodili stručnjaci s velikim iskustvom.

Kroz vrlo predan stvaralački rad i uz stručno vodstvo i usmjeravanje, učenici su stjecali dragocjena iskustva i prijateljstva koja će ostati možda i za cijeli život. U ozračju punom radosti i stvaralačkog zanosa nastajala su prava mala umjetnička djela, a u mnogim malim, zaigranim dušama možda su pokrenute sile koje će sudjelovati u stvaranju budućih velikih umjetnika.

Za sve sudionike to je bilo neprocjenjivo iskustvo koje će mnogi pamtiti cijeli život, a Novigrad ih zove da se već sljedeće godine vrate.

objavio: Božica Krulić   datum: 28. 4. 2016.