Ukupno: 451915

MUSIC TALENTS OF ŠENKOVEC

Posljednjeg dana nastave u prvom polugodištu, 20. 12. 2019. godine, u našoj je školi održano tradicionalno glazbeno natjecanje, Music Talents of Šenkovec.

Ove smo godine bili na to posebno ponosni, jer je to bio čak 18. Music Talents pa se natjecanje na kraju pretvorilo u pravu, veselu, rođendansku proslavu.

U natjecanju je na stupilo 20 - tak učenika, koji su izveli 9 glazbenih točaka.

Voditeljice programa bile su učenice 8. razreda, Larisa Bertović i Nikolina Mamić.

Za kvalitetan zvuk i dobar razglas brinuli su, također učenici 8. razreda, Petar Francuz i Roberto Lebinac, pod budnim okom školskog domara, gospodina Krune Habijanca.

Žiri je bio sastavljen od predstavnika učenika (Marta Lauš i Lana Kačavenda) i predstavnika učitelja (Sara Hosni, Marina Jurić i Gordana Štefančić).

Za fotografiju je bio zadužen Lucio Cazin, učenik 6. razreda.

Na samom početku programa nastupili su naši prijatelji iz humanitarne udruge Remar, čija djeca su učenici naše škole i s kojom lijepo surađujemo već dugi niz godina. Dolores i Madeline, majka i kći, izvele su dvije lijepe pjesme, na hrvatskom i španjolskom jeziku.

Pjevači i plesači, koji su nastupili u glavnom dijelu natjecanja, vrlo su dobro zabavili publiku, sve učenike naše škole. Atmosfera je bila tako dobra da su se, pred sam kraj programa, pred proglašenje pobjednika, svi učenici sa tribina spustili na scenu i spontano zaplesali, nošeni veselim zvucima božićnih pjesama. Tako se natjecanje pretvorilo u pravu proslavu 18. rođendana Music Talentsa.

Stručni žiri donio je važne odluke za sve izvođače, a onda je uslijedilo proglašenje pobjednika i uručivanje nagrada.

Odlukom stručnog žirija nagrade su osvojili:

1. mjesto: LANA MUNIĆ, 7. razred  - River

2. mjesto: ANA SKLEDAR, 5. razred  - When I Was Your Man

3. mjesto: MATEA KUNJAS, 7. razred - Duša hrvatska

Najsimpatičniji nastup: Magdalena Jelačić, Medna Bajrektarević i Tanja Mašić - Život nije siv

Najbolji kontakt s publikom: Andrija Poljak, 8. razred - What I ve Done

Najbolja instrumentalna izvedba (klavir): Petar Francuz, 8.razred - Nije ljubav stvar

Najbolji scenski nastup:

T. Lukić, J. Kresnik, P. Filipčić, H. Jug, E. Ris, R. Karajica i L. Živko

- Rock n Araund Chreestmass Tree

Bio je to najljepši mogući završetak jedne godine u našoj školi.

objavio: Božica Krulić   datum: 7. 1. 2020.